S Ö Z L E Ş M E

Mesafeli Satış Sözleşmesi

1. Ozeldersmerkezi.net üyeliklerden (öğretmen, eğitmen, öğrenci, veli vb.) ücret talebinde bulunmaz. Üyelerin profilleri site içinde ilgili alanlarda yayınlanır. Üye olan öğretmen veya eğitmenler; özel ders talebi için site içinde arama yapan veya sitede “özel ders istiyorum” ilanı veren müşterilerin (öğrenci veya velilerin) iletişim bilgilerini görebilme veya onlarla iletişime geçebilme hizmetleri için ödeme yaparlar.

2. Üyelik iptallerinde, kullanıcılar tarafımızı bilgilendirici bir mail ya da mesaj atmaları gerekmektedir. Bunun haricinde iptal işlemleri için üyelerden herhangi bir ücret ya da evrak talep edilmez.

3. Üyelik bilgilerinde istenilen (telefon, adres, e-mail, fotoğraf, video vb.) içeriklerin gerekli olanlarının doldurulması gereklidir. Üyelerin isteği olmadan bu bilgiler başka kişilerle paylaşılmaz. Bilgilerinin paylaşılmasını isteyen üyeler için doğacak herhangi olumsuz durumlardan Ozeldersmerkezi.net sorumlu değildir. Üyelerin rahatsızlık durumunu ve sebebini bildirmeleri ve ispatlaması durumunda ilgili üyenin tüm işlemleri sistemimizde kaldırılır.

4. Ozeldersmerkezi.net sitesi özel ders veren öğretmen veya eğitmenlerin ilanlarının yayınlanmasına yardımcı olan bir mecradır. Ozeldersmerkezi.net, özel ders veren eğitimci ya da eğitmenlerle özel ders desteği arayan öğrenci ya da velileri buluşturan bir platformdur. Ozeldersmerkezi.net, üye olan ve profilinin sitede yayınlanması için ödeme yapan bu öğretmen veya eğitmenlerin öğrenci bulmalarını garanti etmez.

5. Ozeldersmerkezi.net üyeliği bireyseldir. Başkasına ödünç olarak verilemez ya da devredilemez. Kurumsal üyelik yapılamaz. Kurumsal reklamlara da izin verilmez. Bu şekilde yapılan üyelikler hemen iptal edilir. Bu durumda oluşabilecek sorunlardan tarafımız sorumlu değildir.

6. Her kullanıcı, Ozeldersmerkezi.net adresinde yalnızca bir üyelik kaydı açma hakkına sahiptir. Eğer bir kullanıcının birden çok kayıt açtığı tespit edilirse, bu durum Ozeldersmerkezi.net kurallarının kesin bir ihlali sayılır. Böylesi bir durumda kullanıcının tüm üyelik kayıtları ve bilgileri askıya alınır, iptal edilir.

7. 18 yaşından küçük olan ve siteye üye olup özel ders vermek isteyen üyeler; anne, baba veya velilerinin iznini almak kaydıyla siteye üye olabilirler.

8. Ozeldersmerkezi.net sitesine ilan veren öğrenci veya velilerin özel ders talepleri, ilgili alanlardaki öğretmenlerin veya eğitmenlerin e-maillerine ya da kurulum yapmışlar ise mobil uygulamalarına gönderilir.

9. Üyelerin ders talebi alması ve derslere başlaması gibi durumlarda üyeler, kendi güvenliğini kendileri sağlamakla yükümlüdür. Doğacak sorunlardan Ozeldersmerkezi.net sorumlu değildir.

10. Üyelerin verdikleri derslerden elde ettikleri ücretlerden doğacak olası vergilerden Ozeldersmerkezi.net sorumlu değildir.

11. Üyeler profil bilgilerini doğru bir şekilde doldurmak ve güncel tutmak zorundadır. Kendilerine gelecek olan mesaj, bildirim veya bilgi maillerini kabul ederler. (Mesaj, bildirim veya mail almak istemiyorlarsa, tarafımıza bilgilendirmek zorundadırlar.)

12. Ozeldersmerkezi.net ihtiyaç duyduğu durumlarda bu sözleşmede ki maddeleri değiştirme, madde ekleme, düzenleme ve çıkarma gibi hakların tamamına sahiptir.

13. Ozeldersmerkezi.net reklam haklarını kiralama veya başka bir siteye devretme hakkına sahiptir.

14. Üyelik bilgileri arama motorlarında düzenli olarak index alır. Bu sebeple üyelerimiz, başvuru yaparken beyan etmiş oldukları bilgilerin internet ortamında yayınlanmasını kabul etmiş olurlar. Fotoğraf, yaşadığı il ilçe, tanıtım videosu, mezuniyet bilgisi, telefon numarası, (ücretini ödeyen üye öğretmen veya eğitmen telefon numarasını herkesle, sadece siteye üye hizmet almak isteyen kişilerle ve üçüncü bir kimseyle paylaşmama hakkına sahiptir. Panelinden seçim yapması gereklidir.) ders ücreti, ders verdiği yerler, deneyimi, ders verdiği branşlar, sunduğu imkanlar. Kayıtlı kullanıcılar bilgilerini Ozeldersmerkezi.net üzerinden istedikleri zaman kaldırabilir, değiştirebilir veya tamamen silebilir.

15. Üyelerin yazmış oldukları tanıtım ve blog yazıları için tarafımız sorumlu tutulamaz. Yazılan yazıların ve üyelerle ilgili içeriklerin tamamından kullanıcılar sorumludur.

16. Ozeldersmerkezi.net, herhangi bir sebepten dolayı ve üyelere önceden haber vermeksizin üyelerinin profil sayfalarına ve bilgilerine erişim sağlama, değişiklik yapma hakkını elinde tutmaktadır.

17. Ozeldersmerkezi.net üzerinde ders talebinde bulunan kişilerin iletişim bilgilerini başka bir üçüncü kişiyle paylaştığı tespit edilen üyelerin hesapları askıya alınacaktır. Yaşanacak olumsuz bir durumda yasal yollara başvurma hakkına da sahiptir.

17a. Ozeldersmerkezi.net üzerinde ders talebinde bulunan kişilerle, kişinin talebi doğrultusunda farklı bir amaçla iletişime geçtiği tespit edilen üyelerin hesabı askıya alınacaktır.

17b. Ozeldersmerkezi.net üzerinde birebir yüz yüze ders almak için talep yayınlayan kullanıcılar, taleplerinde online ders alabileceğini belirtmemişse, online ders vermek için sisteme kayıtlı kullanıcıların iletişime geçmeleri, üçüncü bir ürünün reklamını yapmaları yasaktır.

17c. Online ders veren kullanıcılar kendi profillerinde bunu belirtmeleri zorunludur. Ders talepleri sayfasında (tüm üyelik paketleri için geçerlidir.) online ders istediği belirten kullanıcılarla iletişime geçebilir ancak yüz yüze ders isteyen kişilerle, talep kendilerine uygun olmadığı için ilgili taleple ilgilenmesi yasaktır.

17d. Kullanıcı ders veren eğitimciler talepler sayfasında, ders almak isteyen kişilerin iletişime geçmek istediği maksimum sayı dolduğunda ilgili taleple iletişime geçemezler.

17e. Ozeldersmerkezi.net üzerinde branşı dışında, kendisine uygun olmayan taleplerle de ilgilenen kişilerin (Mesaj göndermek, telefon numarasına tıklamak o taleplerle ilgilendiğinizi ifade eder.) sistemi kötüye kullandığı tespit edilirse hesabı askıya alınacaktır.

17.f Ozeldersmerkezi.net üzerinden hizmet almak için ders talebi yayınlanan kullanıcıların iletişim bilgilerinin, hizmet verenler tarafından üçüncü kişilerle paylaşılması yasaktır. Hizmet almak isteyen bir kullanıcının iletişim bilgisini üçüncü kişilerle paylaşıldığı tespit edilen hizmet verenin hesabı askıya alınır ve gerekmesi durumunda Ozeldersmerkezi.net yasal mecralara başvurma hakkına sahiptir.

18. Üyeler, yukarıdaki koşullara uymayı kabul etmiş sayılır. Üyenin bu kurallara uymadığına dair bir başka üyeden şikâyet gelmesi veya tarafımızdan tespit edilmesi durumunda, üyenin tüm kayıtları ve bilgileri Ozeldersmerkezi.net tarafından incelenebilir ve üyeliği iptal edilebilir. Gerekirse yasal soruşturma için bu üyelik bilgileri ilgili kurumlarla paylaşılabilir. Üyelerin yukarıdaki koşullara uymamasından dolayı kendilerine veya öğrencilerine gelebilecek sorun veya zararlardan Ozeldersmerkezi.net sorumlu değildir.

19. Site kurallarına aykırı işlem yaptığı tespit edilen üyelerin sistemdeki tüm üyeliği tek taraflı olarak iptal edilecektir.

Ozeldersmerkezi.net, sözleşme çerçevesinde Hizmet Veren (özel ders veren üye) profilini üyelerin kendilerinin paylaştığı bilgilere göre sitede yayınlayan ve Hizmet Alan (ders talep eden) kullanıcıların taleplerini üyelere ulaştırma hizmeti sağlayan bir ilan platformudur.

Ozeldersmerkezi.net yalnızca bir platformdur, Web Sitesi’nde yer alan hizmetlerin sahibi veya sağlayıcısı değildir. Yönetmelik’in 6/4 maddesine göre, Ozeldersmerkezi.net aracı hizmet sağlayıcıdır ve hizmet sunduğu elektronik ortamı kullanan gerçek ve tüzel kişiler tarafından sağlanan içeriği kontrol etmek, bu içerik ve içeriğe konu hizmetle ilgili hukuka aykırı bir faaliyetin ya da durumun söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir.

Ozeldersmerkezi.net sitede profil oluşturan üyelerin MEB tarafından tanımlanan “Öğretmen” tanımı gereğince profillerinin bu tanıma uygunluğunu kontrol etmekle yükümlü değildir. Üyelerin kendi beyanları ve kabulleri ile kendilerini öğretmen olarak tanımlaması kendi sorumlulukları altındadır.

Ozeldersmerkezi.net ders veren eğitimcilerle hizmet almak isteyen kişileri bir araya getiren, Piri Yazılım şirketinin geliştirdiği bir yazılımdır. 5580 kanun numaralı ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI KANUNU kapsamında eğitim öğretim faaliyetleri yapan veya eğitim öğretim faaliyetlerine aracılık hizmeti veren bir KURUM değildir. Kanunda belirtilen KURUM tanımlamalarının hiçbirisine girmez. Piri Yazılım şirketi tarafından geliştirilen Ozeldersmerkezi.net, Resmî Gazete ’de yayınlanan Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik kapsamında hizmet sağlayıcı bir platformdur.

Ozeldersmerkezi.net ders talep eden kullanıcılardan hiçbir ücret talep etmez. Gelirini hizmet vermek isteyen üyelerinden sağlar. Verdiği hizmete karşılık alınan ücretlere fatura düzenler ve vergisini öder. Üyeler yasal olarak serbest meslek mensubu sayılır ve serbest meslek makbuzu düzenleyip kazanç defteri tutmakla mükelleftir. Ozeldersmerkezi.net üyelerinin verdikleri hizmetlerden dolayı elde ettikleri gelirlerden doğacak kazançlarının vergi beyanlarını takip etmez ve sorumluluk kabul etmez.

Üyelik şifresinin belirlenmesi ve korunması üyenin kendi sorumluluğundadır. Kullanıcı adı ve şifresi paylaşılmamalı ve özenle korunmalıdır. Üye hesabının kendi kusuru nedeniyle başka kişiler tarafından kötü niyetle kullanılmasından dolayı doğrudan sorumludur. Ozeldersmerkezi.net, bu sebeple ödemek zorunda kalacağı her türlü adli/idari para cezası ve/veya tazminat için Üye’ye aynen rücu hakkına sahiptir.

Üye hesabı oluştururken Web Sitesi’ne beyan edilen isim, adres, telefon, e-posta, gibi her türlü bilgi, güncel, doğru ve eksiksiz olmalıdır. Ozeldersmerkezi.net, söz konusu bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini kontrol etmekle yükümlü değildir. Söz konusu bilgilerin yanlış veya eksik olması nedeniyle Üyelerin veya 3. kişilerin uğrayacağı zararlardan sorumluluk ilgili Üye’ye aittir.

Ozeldersmerkezi.net, Ders Taleplerini kendi denetiminden geçirdikten sonra, uygun görmesi halinde ders veren üyeye iletir. Ancak Ders Talebi’nin içeriğine ilişkin tüm sorumluluk Ders Talep Eden’e aittir.

Ders talep eden, anlaştığı üye ile kendi anlaştığı şartlar altında çalışır. Hizmet alımı esnasında doğabilecek güvenlik vb. sorunlardan site yönetimi sorumlu değildir. Ders talep eden kendi güvenliğini kendisi sağlamakla yükümlüdür. Ozeldersmerkezi.net referanslı üyeler dahil hiçbir üyeye kefil olmaz ve sorumluluk kabul etmez. Sadece referanslı üyeler hakkında teslim eden belgeler ile alakalı ders talep edene bilgi paylaşımı yapabilir ve belgelerin doğruluğu hakkında bilgi paylaşımı yapabilir.

Hizmet Alanlar, hizmet veren üye ile aralarında anlaştıkları ücreti Ozeldersmerkezi.net kontrolü dışında Hizmet Veren’e doğrudan ödeyebilir. Site olarak hizmet verenin hizmet alanlardan ödeme alması için oluşturulan bir ödemesi sistemi yoktur.

Hizmet alanların hizmet veren üyelere yapmış oldukları ödemeler Ozeldersmerkezi.net aracılığı ile gerçekleşmez, ilgili mevzuat gereği düzenleme yükümlülükleri bulunuyorsa ilgili Hizmet Veren tarafından düzenlenir. Söz konusu hizmete ilişkin fatura/fiş veya diğer belgeler Ozeldersmerkezi.net’den talep edilemeyecek olup Ozeldersmerkezi.net yalnızca kendi verdiği hizmetlere ilişkin Hizmet Veren Üye’lere fatura kesmekle yükümlüdür.

Ozeldersmerkezi.net’in Hizmet Alan ile Hizmet Veren arasındaki sözlü anlaşma için site yönetimi olarak garanti etmez ve edemez. Hizmet Alanlar Hizmet Veren hakkında gerekli araştırmayı kendileri yapmalıdırlar. Web Sitesi aracılığı ile Hizmet Verenler’den alınacak hizmetlere ilişkin her türlü sorumluluk Hizmet Verenlere aittir. Ozeldersmerkezi.net’in hiçbir sorumluluğu bulunmaz.

Ozeldersmerkezi.net, Hizmet Veren ve Hizmet Alan arasındaki ilişkiden sorumlu olmayıp, Hizmet Veren’in sağlayacağı hizmet sırasında veya herhangi bir zamanda Hizmet Alan veya 3. kişilere vereceği zararlardan Ozeldersmerkezi.net’in hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Hizmet Alan (ders talep eden) bilgileri Ozeldersmerkezi.net tarafından ilgili Hizmet Veren ile hizmetin sağlanması adına paylaşılmaktadır. Talebin paylaşılması özel ders hizmetinin gerçekleşmesi anlamına gelmez. Hizmet alan eğer formda belirtmemişse ilgili talebini farklı hizmet sağlayıcılar ile paylaşılmasına izin vermiş olur. Hizmet veren üyelerin bilgileri kendileri profillerinde belirtmediler ise hizmet talep edenlerle paylaşılmaz. Söz konusu bilgilerin Hizmet Veren tarafından ayrıca Hizmet Alan’ın onayı alınmadığı hallerde reklam, pazarlama, kişisel vb. herhangi bir durum veya amaç için kullanılması, üçüncü kişilerle paylaşılması veya devri veya Hizmet Alan ile Hizmet Veren(ler) arasında ortaya çıkabilecek sorunlardan veya oluşabilecek zarardan kesinlikle sorumlu değildir. Üye hakkında site kurallarına aykırı bir durumun tespiti durumunda üyeliği askıya alınacaktır.

Ozeldersmerkezi.net ile Hizmet Veren arasında (a) istihdam, (b) yarı zamanlı istihdam, (c) danışmanlık, (d) yüklenicilik, (e) ortak girişim veya (f) acentelik ilişkisi bulunmamaktadır.

Ozeldersmerkezi.net sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir.

Ozeldersmerkezi.net, Kullanıcılarına promosyonlar ile yeni hizmet veya projeler veya haberleri e-posta veya push bildirim yolu ile haberdar edebilir. Kullanıcıların söz konusu e-postaları almak istememesi halinde [info@Ozeldersmerkezi.net] adresine yazılı bildirimde bulunarak veya kendisine ulaşan ticari iletişim kanalı üzerinden söz konusu bildirimleri almayı durdurabilir.

Ozeldersmerkezi.net, tüm kullanıcılarına e-posta, sms, bildirim atma hakkına sahiptir. Bildirim ayarlarından kullanıcılar kendilerine göre bildirim, e-posta almamak istedikleri alanları değiştirebilirler.

Kullanıcılar arasında fikri hakların ihlaline ilişkin herhangi ihtilaf olduğu takdirde Ozeldersmerkezi.net, kendisine ibraz edilecek kesinleşmiş ve icra edilebilir bir mahkeme kararına istinaden işlem yapmakla yükümlüdür. Diğer hallerde, Ozeldersmerkezi.net kendi takdirinde olmak üzere işlem yapar.

Web Sitesi’nin bütünlüğünü korumak amacıyla, Ozeldersmerkezi.net dilediği zaman kendi inisiyatifine dayanarak, bazı Kullanıcıların ve belirli İnternet Protokolü adreslerindeki Kullanıcıların Web Sitesi’ne erişmelerini engelleyebilir.

Ozeldersmerkezi.net hizmetlerin bazılarını veya tamamını ileride ücretli veya ücretsiz yapma hakkını saklı tutar.

Kullanıcılar veya üyeler birbiriyle ya da Ozeldersmerkezi.net çalışanları ile iletişim kurarken, ırkçı, herhangi bir grup veya kişiye karşı nefret söylemi, kişilik haklarına aykırı, hakaret içeren, taciz eden veya tacizi savunan, illegal faaliyetleri öven, haksız rekabet oluşturan, tehdit edici, müstehcen, lekeleyici ve iftiracı nitelikte içerikler kullanamaz. Aksi bir durum Kullanıcı’nın haklarının sona erdirilmesi ve gerektiğinde durumun resmi makamlara bildirilmesini gerektirebilir.

Ozeldersmerkezi.net, dilerse Kullanıcıların e-posta adresini, cep telefon numarasını ve diğer bilgileri doğrulamak amacıyla SMS, e-posta veya diğer teknik araçlar kullanabilir.

Ozeldersmerkezi.net, yapılan güncellemeler esnasında doğabilecek veri kaybından sorumlu değildir.

Ozeldersmerkezi.net üye bilgilerini ve site özgün verilerini koruma amaçlı tedbirleri almaktadır. Ancak veri tabanı bilgilerine yapılabilecek saldırılar sonucu Kullanıcı bilgilerinin kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi ve bunların kötü niyetli kullanılması halinde doğabilecek sonuçlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

Web sitesinin tasarım ve yazılımı ile alakalı bütün haklar Ozeldersmerkezi.net’e aittir. Bahsi geçen yazılımın kopyalanması veya kullanılması, kullanılan yazılımların ve teknolojilerin tersine mühendislik işlemlerine tâbi tutulması kesinlikle yasaktır.

Ozeldersmerkezi.net’e kullanıcılar veya üyeler tarafından yapılan yorum ve eleştirilerin telif hakları Ozeldersmerkezi.net’e aittir. Ozeldersmerkezi.net söz konusu yorumlar üzerinde çeşitli değişiklikler yapmak, yorumları silmek veya tamamen kaldırmak hakkını saklı tutar ve yorumların bazılarını site içerisinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlamayabilir. Ozeldersmerkezi.net, kullanım şartları, gizlilik prensipleri ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak kaydıyla, kullanıcı hesabına bağlı olan bütün bilgiler, yorum ve eleştirileri kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkını saklı tutar.

Ozeldersmerkezi.net, üyeler veya kullanıcılar tarafından siteye eklenen yasadışı veya yasak olacak türden içeriği sormadan ve izin almadan kaldırma ve söz konusu içeriklerin isteye girişini yapanların üyeliğini sonlandırma hakkını saklı tutar.

Ozeldersmerkezi.net sisteminde kayıtlı her türlü bilgi teknik bir sorun olmadığı müddetçe en az bir (1) yıl boyunca saklanır. Üyeler ve kullanıcılar arasındaki uyuşmazlık yasal mercilere iletilmesi durumunda Ozeldersmerkezi.net yetkili mercilerin taleplerini yerine getirmekle yükümlüdür. Bu bilgiler istenmesi durumunda paylaşılır ve taraflar da sözleşme gereği bunu kabul etmiş olurlar.

Bu Sözleşme Web Sitesi kullanılmaya devam edildiği, Kullanıcılara ve Üyelere Ozeldersmerkezi.net tarafından yeni bir sözleşme sunulmadığı sürece yürürlükte kalacaktır. Sözleşmeyi kabul etmeyen üyeler ve kullanıcılar sitedeki verilerini info@Ozeldersmerkezi.net adresine mail atarak silebilirler. Sitede verileri bulunmayan üyelerin site ile arasındaki bağlayıcılığı sonlanmış olur. Eski anlaştığı kullanıcılar için sözleşme şartları aynen geçerlidir. Kullanıcılar siteyi kullanarak sözleşme ile bir veya birkaç seferliğine muhatap olmuş sayılırlar. Farklı bir talepte bulunmayarak sözleşme ile ilgili şartlardan muaf olurlar. Kullanıcıların geçmiş talepleri sözleşme kapsamındadır, sonradan feshedilemez.